Maand van la Siervita
Zoals altijd op 15 februari is in de straten van La Laguna deze op het eiland diepgewortelde uiting van religieuze overgave te zien. Maria de Leon, die bekend staat als La Siervita, was een non die in El Sauzal geboren is en in 1731 overleed en aan wie talloze wonderen worden toegeschreven. Elk jaar wordt zij op haar sterfdag, 15 februari, aan het publiek tentoongesteld.
Als onderdeel van de activiteiten op 15 februari vindt om 08.30 uur de negende voettocht naar la Sierva plaats. Om 17.00 uur kunt u de Mis en bloemenhulde aan la Sierva de Dios bijwonen in het klooster van Santa Catalina in La Laguna. Om 17.30 uur start de Processie van het Kindje Jezus van la Sierva. In het Casa Museo van la Sierva de Dios begint om 18.00 uur een Herdenkingsmis ter ere van de 289ste sterfdag van zuster María de Jesús.
Op 16 februari is er om 17.00 uur voor de inwoners van El Sauzal a la Sierva een mis en ontvangst in het klooster van Santa Catalina de Siena.
- Wanneer: 15 en 16 februari
- Waar: El Sauzal
- Toegangsprijs: Gratis
- Voor meer informatie: https://www.elsauzal.es/actividad/febrero-mes-de-la-siervita-4/